Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne
Dożywianie

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Artykuły
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Dom Kultury Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Julinka200304
Kalendarz
Czerwiec 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

malgosiaf
14/07/2017 09:43
Dziękuje Panu że pan dodał fotki Absolwentów Pozdrawiam Gosia Fierek

blawat
11/07/2017 23:11
Dodałem fotki Absolwentów do galerii Absolwentów. Dostęp po zalogowaniu.

blawat
28/06/2017 10:05
Fotki Absolwentów 2017 i inne wstawię po 10. Lipca

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

Archiwum
Witamy
Europejski Fundusz Społeczny Szkoła z klasą Za rękę z Einsteinem II edycja
Gimnazjum Publiczne im. Rozalii Narloch oraz
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali
83-440 Karsin, ul Długa 167, woj. pomorskie, tel. (058) 687-31-79 e-mail: sekretariat(at)szkolakarsin.pl


Tutaj mieszkamy. Mały przewodnik po gminie Karsin i okolicy.

OSTATNI TAKI BAL ... GIMNAZJALISTÓW

OSTATNI TAKI BAL ... GIMNAZJALISTÓW


12 czerwca 2019 roku w Domu Kultury w Karsinie odbył się Bal Gimnazjalny dla młodzieży uczącej się w trzecich klasach Gimnazjum w Karsinie.

Tanecznym krokiem w takt pięknego i dostojnego poloneza uczniowie dwóch klas rozpoczęli ostatni już Bal Gimnazjalny, który z pewnością przejdzie do historii z wielu powodów.

Sala na ten wyjątkowy wieczór udekorowana została w stylu disco. Na ścianach pojawiły się obrazy tańczących par, płyty winylowe, mieniące się kule oraz portrety króla rock and rolla Elvisa Presleya, a w uszach i sercach przyszłych absolwentów oraz zaproszonych gości rozbrzmiewała fantastyczna i jakże klimatyczna muzyka.

Młodzież przygotowała również niespodziankę – taniec dla wszystkich nauczycieli w podziękowaniu za ich trud codziennej pracy oraz uśmiech na twarzach ze specjalną dedykacją dla Pani Dyrektor Elżbiety Brzeskiej oraz wychowawczyń obu klas: Pani Beaty Biegniewskiej i Joanny Narloch. Uczniowie zatańczyli walca angielskiego.

W trzeciej odsłonie do Karsina zawitał sam Elvis Presley. Uczeń Kacper Borowski wcielił się w rolę króla rock and rolla i porwał wszystkich do tańca. Choreografia taneczna stworzona została do utworu „Jailhouse Rock”. Kacprowi towarzyszyły koleżanki: Paulina Czucha, Zuzanna Laska, Weronika Nakielska, Katarzyna Tomczyk, Wiktoria Cherek, Kinga Wiecka i Renata Szulc. Taniec porwał wszystkich na parkiet.

Świetna zabawa oraz fantastyczna atmosfera towarzyszyła wszystkim do zakończenia balu.

opr. Iwona Laska
Dodane przez blawat dnia 13. June 2019 20:410 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj

WIZYTA BISKUPA ARKADIUSZA OKROJA

WIZYTA BISKUPA ARKADIUSZA OKROJA


Tuż przed końcem roku szkolnego przeżyliśmy w naszej szkole wizytę szczególnego gościa. We wtorek, 11 czerwca, gościł u nas nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej ks. Arkadiusz Okroj.

W ramach wizytacji naszej parafii oraz udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży klas VII i VIII ksiądz biskup znalazł czas, by obejrzeć montaż słowno–muzyczny pt. „Życie cudem jest”. Montaż ten zaprezentowali uczniowie klasy IIIb gim., a o stronę muzyczną zadbali uczniowie z kl. IV - VIII.

Rozważając słowa św. Jana Pawła II oraz wsłuchując się w poezję ks. Twardowskiego, W. Szymborskiej, L. Staffa, P. Brosmana oraz słowa pieśni, staraliśmy się odkryć na nowo piękno i niezwykłość ludzkiego życia i nieskończoną miłość Boga.


Ks. Biskup na zakończenie spotkania przypomniał za św. Matką Teresą z Kalkuty, że każdy z nas ma być ołówkiem w ręku Boga. Zgodnie z czterema zasadami ołówka mamy po pierwsze pamiętać iż najważniejsze jest nasze wnętrze, po drugie powinniśmy pozwolić Panu Bogu prowadzić się przez życie i chociaż nie raz może to życie nas złamie, to po trzecie: ufajmy Bożej opatrzności. No i czwarta zasada pozostawmy po sobie wartościowy ślad – niech nasze życie przyniesie dobre owoce.

Ks. Biskup docenił nasz program oraz ujął nas wszystkich swoją serdecznością i pogodą ducha. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mogli zobaczyć i posłuchać ks. Biskupa nie z wysokości ambony, ale stojącego pośród nas. Po spotkaniu z uczniami ks. Biskup zwiedził naszą szkołę oraz wypił kawę z pracownikami szkoły. Było to również bardzo serdeczne spotkanie.

Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

Montaż słowno – muzyczny został przygotowany pod kierunkiem katechetów, a o słodki poczęstunek zadbały panie z naszej kuchni.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wizyty ks. Biskupa w naszej szkole!

opr. Maria Oller
Dodane przez blawat dnia 13. June 2019 17:170 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA Z PROJEKTU KODERJUNIOR

WYCIECZKA Z PROJEKTU KODERJUNIOR

11.06.2019 r. odbyła się kolejna wycieczka do Muzeum Emigracji w Gdyni z realizowanego w naszej szkole projektu KoderJunior Szkoła Mistrzów Programowania.

Tym razem uczestniczyli w niej uczniowie klasy Ia. Zwiedzali wystawę stałą, która przybliżyła im dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych oraz brali udział w warsztatach pt. „Od parowca do odrzutowca”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można było podróżować do odległych krajów oraz jak postęp techniczny przyczynił się do współczesnego sposobu przemieszczania się. Mieli również okazję zapoznać się z postaciami wielkich Polaków np. Fryderyk Chopin.

Opracowała B. Pobłocka
Dodane przez blawat dnia 13. June 2019 16:510 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 20-24 maja 2019 r. uczniowie klasy IVb, Va i klas VIa oraz VIb wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Prawie cały pierwszy dzień zajęła nam podróż, ale już wieczorem udaliśmy się na najbardziej znany zakopiański deptak - Krupówki.

Drugiego dnia wędrowaliśmy Doliną Kościeliską do Jaskini Mroźnej i Wąwozu Kraków. Wracając do pensjonatu przy okazji zwiedzaliśmy też Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Tego dnia wieczorem podziwialiśmy urok Zakopanego z Gubałówki. Zmęczeni z przyjemnością zjedliśmy kiełbaskę z grilla, którą trzeba było sobie upiec.

Trzeciego dnia pojechaliśmy w Pieniny. Niestety ze względu na duże opady deszczu nie udało się nam wejść na szczyt Trzy Korony. Wieczorem skorzystaliśmy z atrakcji Term Gorący Potok w Szaflarach.

Czwartego dnia pomimo opadów deszczu poszliśmy w góry trasą: Kuźnice - Schronisko Kalatówki - Droga nad Reglami - Dolina Białego - Wielka Krokiew.

W drodze powrotnej piątego już dnia korzystaliśmy z atrakcji Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

W czasie naszych wojaży korzystaliśmy z autokaru firmy Robus z Karsina i sprawdzonego kierowcy p. Piotra Czapiewskiego z Osowa.

Organizatorzy: pp. Anna Muchowska, Aleksandra Ossowska oraz pp. Mariusz Ossowski, Henryk Szultka i Grzegorz Bławat.

opr. Grzegorz Bławat
Dodane przez blawat dnia 09. June 2019 16:000 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

PIKNIK ŻEGLARSKI

PIKNIK ŻEGLARSKI


5 czerwca 2019 roku uczniowie z klasy IVa, IVb i VIa wzięli udział w pikniku żeglarskim, na który zaprosił nas Klub Żeglarski WDA w Borsku (Ośrodek Largo). Przyszłych żeglarzy czekała tam moc atrakcji.

Pod okiem trenera Czesława Sikory nasi uczniowie pływali na rowerach wodnych i motorówce ratowniczej oraz poznawali węzły żeglarskie. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pucharkiem pysznych lodów.

opr. Lucyna Latuszewska

Dodane przez blawat dnia 06. June 2019 23:000 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

BAL ÓSMOKLASISTÓW

BAL ÓSMOKLASISTÓW

28 maja 2019 na Sali w Domu Kultury w Karsinie odbył się Bal Ósmoklasistów zorganizowany przez rodziców klas ósmych. Uczniowie zaprosili na bal grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

Bal rozpoczął się po niezwykłej prezentacji poloneza. Każda para wyglądała zjawiskowo. W dalszej części uroczystości towarzyszyła wspaniała muzyka prezentowana przez didżeja, która zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy.

Zgodnie ze starym porzekadłem, iż muzyka łączy pokolenia, do wspólnej zabawy włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły, a parkiet wypełnił się po brzegi. Wszyscy uczestnicy balu bawili się doskonale do samego końca.

opr. Wiolleta Ulińska

Więcej fotek i filmików udostępnię później ... :-)
G.B.
Dodane przez blawat dnia 06. June 2019 21:510 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO WARSZAWY

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 18 – 20 maja uczniowie klasy IVa i Vb przebywali na wycieczce krajoznawczej w Warszawie.

Pierwszy dzień pobytu został przeznaczony przede wszystkim na zwiedzanie Starego Miasta. M.in. przemierzyliśmy Trakt Królewski, zobaczyliśmy Zamek i Rynek, spacerowaliśmy zabytkowymi uliczkami, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. Wszystko w towarzystwie sympatycznej pani przewodnik.

Nazajutrz udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego na XXX piętrze obejrzeliśmy panoramę stolicy. Kolejnym punktem programu był spacer po… dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, na którym urządzono ogrody i punkty widokowe. Centrum Nauki „Kopernik” stało się natomiast okazją do odegrania roli młodych naukowców. Nie mogło też zabraknąć spotkania z Syreną – symbolem Warszawy. Tego dnia poruszaliśmy się po stolicy metrem – była to dodatkowa atrakcja. Wieczór spędziliśmy w urokliwych Łazienkach.

Przedpołudnie trzeciego dnia wycieczki upłynęło pod znakiem piłki nożnej. „Piłkarskie emocje” – pod takim hasłem zwiedziliśmy z przewodnikiem Stadion Narodowy. Zobaczyliśmy szatnię reprezentacji, gabinety odnowy, poczuliśmy się jak dziennikarze w centrum prasowo – telewizyjnym. Na koniec wdrapaliśmy się na punkt widokowy umiejscowiony na najwyższym sektorze widowni. Byliśmy też na Okęciu – z lotniskowego tarasu obserwowaliśmy startujące i lądujące samoloty.

Wieczorem wróciliśmy do Karsina – trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

opr. Jerzy Głowacki
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 04. June 2019 21:430 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO GRUDZIĄDZA

WYCIECZKA DO GRUDZIĄDZA

21 maja br. uczniowie klas Ib, IIb i IIIb wybrały się pod opieką wychowawczyń do Miasteczka Westernowego w Grudziądzu.

W Mega Parku - Rodzinnym Centrum Edukacji i Rozrywki dzieci obejrzały Western Show w Amfiteatrze. Był to robiony z rozmachem pokaz westernowy, w którym brało udział wiele osób i koni. Towarzyszyły mu również efekty pirotechniczne. Oprócz tego uczniowie obejrzeli pełne humoru niepowtarzalne scenki z życia kowboi.

Ponadto uczniowie zwiedzili ZOO, a w nim m.in. kucyki, kozy, lamy, strusie afrykańskie, bażanty, kangury, alpaki, owce, króliki i wiele innych.

Dzieci odwiedziły także Park Dinozaurów oraz Krainę Bajek, Baśni i Legend, w której z bliska zobaczyły jak wyglądała chatka na kurzej nóżce i jak mieszkały krasnoludki. Ponadto szukały złota, tańczyły breakdance, bawiły się w Lego Miasteczku.

Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że uczniowie będą mile wspominać chwile spędzone w Parku.

opr. Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 04. June 2019 14:220 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO KRAKOWA I OKOLIC

WYCIECZKA DO KRAKOWA I OKOLIC

W dniach 18 – 22 maja bieżącego roku młodzież ze Szkoły Podstawowej z Karsina i z Pogódek uczestniczyła w szkolnej wycieczce, którą zorganizowała p. Wiolleta Ulińska.

W Częstochowie uczniowie i opiekunowie brali udział w porannej Mszy Świętej na Jasnej Górze w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Pięćdziesięcioro wycieczkowiczów udało się też do Wadowic. Dom rodzinny Jana Pawła II oczarował wszystkich bogactwem eksponatów i nowoczesnością. Następnie wszyscy poznali historię i legendy Kopalni Soli „Wieliczka”. Trasa wiodła też do Oświęcimia, gdzie kustosz przybliżył obecnym gehennę więźniów Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Natomiast w drugiej stolicy Polski przewodnik z pasją opowiadał o najciekawszych zabytkach Krakowa. Obowiązkowo każdy dotknął serca Dzwonu Zygmunta.

Z pewnością na długie lata pozostanie w pamięci nie tylko Katedra na Wawelu i Rynek Krakowski, ale i inne zakątki stolicy Małopolski. Kraków pożegnał nas deszczowymi łzami.

Opiekunowie: Janina Kowalewska i Wiolleta Ulińska
Dodane przez blawat dnia 03. June 2019 22:540 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO WŁOCH

WYCIECZKA DO WŁOCH

W dniach 20-24.05 wraz z grupą 32 uczniów pojechaliśmy na wycieczkę do Włoch. Przygotowania trwały długo, ale w końcu nadszedł ten dzień.

Po około 24 godzinach podróży dotarliśmy do Mirabilandii - parku rozrywki. Tam spędziliśmy cały dzień korzystając z około 40 różnych atrakcji i nie musieliśmy stać w kolejkach :) Nasz hotel był położony nad samym morzem i z niektórych pokoi był naprawdę prześliczny widok.

Następny dzień spędziliśmy najpierw w Rawennie, gdzie podziwialiśmy bazylikę ozdobioną mozaikami, a popołudnie spędziliśmy w Bolonii. Podziwialiśmy tutaj uroki miasta i uniwersytetu.

Następny i ostatni dzień spędziliśmy w skąpanej w słońcu Wenecji. Spacerowaliśmy po uliczkach, podziwialiśmy urok tego miasta i wjechaliśmy na wieżę, aby zobaczyć wszystko z góry.

W każdym miejscu towarzyszyły nam urocze przewodniczki, które zabawiały nas ciekawymi opowieściami. A w Rawennie mogliśmy szlifować swój angielski, bo przewodniczka nie znała j.polskiego.
Pełni wrażeń i oczywiście zmęczeni wróciliśmy do Polski.

opr. Organizatorzy
Dodane przez blawat dnia 03. June 2019 18:470 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

GMINNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

GMINNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

29.05.2019 roku odbył się w naszej szkole finał Gminnego Konkursu z Języka Niemieckiego. Sześcioro uczniów ze szkoły w Wielu i Osowie przyjechało do nas, by zawalczyć o tytuł Mistrza i Wicemistrza Języka Niemieckiego Gminy Karsin w klasach 7-8.

Konkurs pt. "Deutsch kann auch praktisch sein" polegał na rozwiązaniu 40 minutowego testu gramatyczno-leksykalnego.

Pierwsze miejsce zdobyła Weronika Peplińska z Wiela a drugie Katarzyna Linda, uczennica naszej szkoły. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opr. Lucyna Latuszewska
Dodane przez blawat dnia 03. June 2019 17:090 Komentarzy ˇ 19 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 124 1 2 3 4 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
SKS
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 5036081 Unikalnych wizyt