Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne
Dożywianie

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Artykuły
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Dom Kultury Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Julinka200304
Kalendarz
Lipiec 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

malgosiaf
14/07/2017 09:43
Dziękuje Panu że pan dodał fotki Absolwentów Pozdrawiam Gosia Fierek

blawat
11/07/2017 23:11
Dodałem fotki Absolwentów do galerii Absolwentów. Dostęp po zalogowaniu.

blawat
28/06/2017 10:05
Fotki Absolwentów 2017 i inne wstawię po 10. Lipca

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

Archiwum
WYCIECZKA ROWEROWA DO WIELA

WYCIECZKA ROWEROWA DO WIELA

W poniedziałek 17. czerwca część uczniów z klasy piątej wybrała się na ostatnią wspólną wycieczkę zorganizowaną w ramach zajęć z języka kaszubskiego.

Tym razem udaliśmy się na rowerach do Ośrodka „Efka” nad jeziorem Wielewskim. Na miejscu mieliśmy czas na posiłek i wspólną zabawę. Można było posiedzieć nad wodą, karmić łabędzie i napawać się urokami tego miejsca.

W sumie przejechaliśmy ok. 15 km. Warto wybrać się w to miejsce w czasie wypoczynku letniego.

M. Gierszewska, E. Bal
Dodane przez blawat dnia 19. June 2019 15:100 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj

BAL ÓSMOKLASISTÓW

BAL ÓSMOKLASISTÓW

28 maja 2019 na Sali w Domu Kultury w Karsinie odbył się Bal Ósmoklasistów zorganizowany przez rodziców klas ósmych. Uczniowie zaprosili na bal grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

Bal rozpoczął się po niezwykłej prezentacji poloneza. Każda para wyglądała zjawiskowo. W dalszej części uroczystości towarzyszyła wspaniała muzyka prezentowana przez didżeja, która zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy.

Zgodnie ze starym porzekadłem, iż muzyka łączy pokolenia, do wspólnej zabawy włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły, a parkiet wypełnił się po brzegi. Wszyscy uczestnicy balu bawili się doskonale do samego końca.

opr. Wiolleta Ulińska


Dodane przez blawat dnia 19. June 2019 13:000 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

OSTATNI TAKI BAL ... GIMNAZJALISTÓW

OSTATNI TAKI BAL ... GIMNAZJALISTÓW


12 czerwca 2019 roku w Domu Kultury w Karsinie odbył się Bal Gimnazjalny dla młodzieży uczącej się w trzecich klasach Gimnazjum w Karsinie.

Tanecznym krokiem w takt pięknego i dostojnego poloneza uczniowie dwóch klas rozpoczęli ostatni już Bal Gimnazjalny, który z pewnością przejdzie do historii z wielu powodów.

Sala na ten wyjątkowy wieczór udekorowana została w stylu disco. Na ścianach pojawiły się obrazy tańczących par, płyty winylowe, mieniące się kule oraz portrety króla rock and rolla Elvisa Presleya, a w uszach i sercach przyszłych absolwentów oraz zaproszonych gości rozbrzmiewała fantastyczna i jakże klimatyczna muzyka.

Młodzież przygotowała również niespodziankę – taniec dla wszystkich nauczycieli w podziękowaniu za ich trud codziennej pracy oraz uśmiech na twarzach ze specjalną dedykacją dla Pani Dyrektor Elżbiety Brzeskiej oraz wychowawczyń obu klas: Pani Beaty Biegniewskiej i Joanny Narloch. Uczniowie zatańczyli walca angielskiego.

W trzeciej odsłonie do Karsina zawitał sam Elvis Presley. Uczeń Kacper Borowski wcielił się w rolę króla rock and rolla i porwał wszystkich do tańca. Choreografia taneczna stworzona została do utworu „Jailhouse Rock”. Kacprowi towarzyszyły koleżanki: Paulina Czucha, Zuzanna Laska, Weronika Nakielska, Katarzyna Tomczyk, Wiktoria Cherek, Kinga Wiecka i Renata Szulc. Taniec porwał wszystkich na parkiet.

Świetna zabawa oraz fantastyczna atmosfera towarzyszyła wszystkim do zakończenia balu.

opr. Iwona Laska


Dodane przez blawat dnia 19. June 2019 13:000 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

KLASA VIIb NA PĘTLI PRZYTARNIA

KLASA VIIb NA PĘTLI PRZYTARNIA


Część klasy VIIb postanowiła spędzić ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym na urokliwej trasie rowerowej "Pętla Przytarnia". Dotarliśmy do jeziorka położonego w środku lasu, podziwialiśmy przyrodę, czas umilały nam śpiewające ptaki i nie tylko.

Pogoda była wymarzona na przejażdżkę rowerową. Wracając zajechaliśmy nad jezioro we Wielu no i oczywiście na sam koniec przepyszne lody u p. Adama. Razem przejechaliśmy około 25 km.

Bardzo dziękujemy pani Eli Łosińskiej za towarzystwo i opiekę.

Bardzo zachęcamy do przejażdżki tą trasą w czasie wakacji letnich.

opr. Maria Solecka
Dodane przez blawat dnia 17. June 2019 18:110 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO WDZYDZ KISZEWSKICH

WYCIECZKA DO WDZYDZ KISZEWSKICH


W czwartek 13 czerwca uczniowie klas: IIb, IIIb i IV ab wzięli udział w wycieczce do Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich.

Na początek udaliśmy się na wieżę widokową, która znajduje się na terenie Stanicy wodnej PTTK. Mierzy łącznie 35,6 m. wysokości, a z jej najwyższej platformy można podziwiać niesamowity widok na tzw. Krzyż Jezior Wdzydzkich, który tworzy pięć jezior: Jezioro Wdzydze, Radolne, Gołuń, Jelenie i Słupinko.

Następnie udaliśmy się do Parku Etnograficznego, który położony jest nad jeziorem Gołuń i zajmuje łącznie 22 ha. Nasza wędrówka wiodła ścieżkami wśród starych chat ze strzechy, urokliwych kapliczek, wiatraka i chłopskich zagród. Poznaliśmy życie starej wsi, chłopskie zajęcia, rzemiosło, które niestety już dzisiaj możemy tylko zobaczyć w skansenach.

Uczestniczyliśmy również w warsztatach garncarskich, na których zapoznaliśmy się z tą dawną techniką wyrobu naczyń i innych przedmiotów. Skansen we Wdzydzach Kiszewskich pozostawił w nas wiele wspomnień, uczniowie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie nie mając prądu, urządzeń elektrycznych i przede wszystkim Internetu.

Wyjazd zorganizowano w ramach nauczania języka kaszubskiego. W ten sposób zakończyliśmy naukę tego przedmiotu w tym roku szkolnym.

opr. M. Gierszewska i E. Bal
Dodane przez blawat dnia 16. June 2019 18:500 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj

WIZYTA BISKUPA ARKADIUSZA OKROJA

WIZYTA BISKUPA ARKADIUSZA OKROJA


Tuż przed końcem roku szkolnego przeżyliśmy w naszej szkole wizytę szczególnego gościa. We wtorek, 11 czerwca, gościł u nas nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej ks. Arkadiusz Okroj.

W ramach wizytacji naszej parafii oraz udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży klas VII i VIII ksiądz biskup znalazł czas, by obejrzeć montaż słowno–muzyczny pt. „Życie cudem jest”. Montaż ten zaprezentowali uczniowie klasy IIIb gim., a o stronę muzyczną zadbali uczniowie z kl. IV - VIII.

Rozważając słowa św. Jana Pawła II oraz wsłuchując się w poezję ks. Twardowskiego, W. Szymborskiej, L. Staffa, P. Brosmana oraz słowa pieśni, staraliśmy się odkryć na nowo piękno i niezwykłość ludzkiego życia i nieskończoną miłość Boga.


Ks. Biskup na zakończenie spotkania przypomniał za św. Matką Teresą z Kalkuty, że każdy z nas ma być ołówkiem w ręku Boga. Zgodnie z czterema zasadami ołówka mamy po pierwsze pamiętać iż najważniejsze jest nasze wnętrze, po drugie powinniśmy pozwolić Panu Bogu prowadzić się przez życie i chociaż nie raz może to życie nas złamie, to po trzecie: ufajmy Bożej opatrzności. No i czwarta zasada pozostawmy po sobie wartościowy ślad – niech nasze życie przyniesie dobre owoce.

Ks. Biskup docenił nasz program oraz ujął nas wszystkich swoją serdecznością i pogodą ducha. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mogli zobaczyć i posłuchać ks. Biskupa nie z wysokości ambony, ale stojącego pośród nas. Po spotkaniu z uczniami ks. Biskup zwiedził naszą szkołę oraz wypił kawę z pracownikami szkoły. Było to również bardzo serdeczne spotkanie.

Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

Montaż słowno – muzyczny został przygotowany pod kierunkiem katechetów, a o słodki poczęstunek zadbały panie z naszej kuchni.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wizyty ks. Biskupa w naszej szkole!

opr. Maria Oller
Dodane przez blawat dnia 13. June 2019 17:170 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA Z PROJEKTU KODERJUNIOR

WYCIECZKA Z PROJEKTU KODERJUNIOR

11.06.2019 r. odbyła się kolejna wycieczka do Muzeum Emigracji w Gdyni z realizowanego w naszej szkole projektu KoderJunior Szkoła Mistrzów Programowania.

Tym razem uczestniczyli w niej uczniowie klasy Ia. Zwiedzali wystawę stałą, która przybliżyła im dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych oraz brali udział w warsztatach pt. „Od parowca do odrzutowca”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można było podróżować do odległych krajów oraz jak postęp techniczny przyczynił się do współczesnego sposobu przemieszczania się. Mieli również okazję zapoznać się z postaciami wielkich Polaków np. Fryderyk Chopin.

Opracowała B. Pobłocka
Dodane przez blawat dnia 13. June 2019 16:510 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 20-24 maja 2019 r. uczniowie klasy IVb, Va i klas VIa oraz VIb wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Prawie cały pierwszy dzień zajęła nam podróż, ale już wieczorem udaliśmy się na najbardziej znany zakopiański deptak - Krupówki.

Drugiego dnia wędrowaliśmy Doliną Kościeliską do Jaskini Mroźnej i Wąwozu Kraków. Wracając do pensjonatu przy okazji zwiedzaliśmy też Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Tego dnia wieczorem podziwialiśmy urok Zakopanego z Gubałówki. Zmęczeni z przyjemnością zjedliśmy kiełbaskę z grilla, którą trzeba było sobie upiec.

Trzeciego dnia pojechaliśmy w Pieniny. Niestety ze względu na duże opady deszczu nie udało się nam wejść na szczyt Trzy Korony. Wieczorem skorzystaliśmy z atrakcji Term Gorący Potok w Szaflarach.

Czwartego dnia pomimo opadów deszczu poszliśmy w góry trasą: Kuźnice - Schronisko Kalatówki - Droga nad Reglami - Dolina Białego - Wielka Krokiew.

W drodze powrotnej piątego już dnia korzystaliśmy z atrakcji Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

W czasie naszych wojaży korzystaliśmy z autokaru firmy Robus z Karsina i sprawdzonego kierowcy p. Piotra Czapiewskiego z Osowa.

Organizatorzy: pp. Anna Muchowska, Aleksandra Ossowska oraz pp. Mariusz Ossowski, Henryk Szultka i Grzegorz Bławat.

opr. Grzegorz Bławat
Dodane przez blawat dnia 09. June 2019 16:000 Komentarzy ˇ 13 Czytań - Drukuj

PIKNIK ŻEGLARSKI

PIKNIK ŻEGLARSKI


5 czerwca 2019 roku uczniowie z klasy IVa, IVb i VIa wzięli udział w pikniku żeglarskim, na który zaprosił nas Klub Żeglarski WDA w Borsku (Ośrodek Largo). Przyszłych żeglarzy czekała tam moc atrakcji.

Pod okiem trenera Czesława Sikory nasi uczniowie pływali na rowerach wodnych i motorówce ratowniczej oraz poznawali węzły żeglarskie. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pucharkiem pysznych lodów.

opr. Lucyna Latuszewska

Dodane przez blawat dnia 06. June 2019 23:000 Komentarzy ˇ 12 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO WARSZAWY

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 18 – 20 maja uczniowie klasy IVa i Vb przebywali na wycieczce krajoznawczej w Warszawie.

Pierwszy dzień pobytu został przeznaczony przede wszystkim na zwiedzanie Starego Miasta. M.in. przemierzyliśmy Trakt Królewski, zobaczyliśmy Zamek i Rynek, spacerowaliśmy zabytkowymi uliczkami, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. Wszystko w towarzystwie sympatycznej pani przewodnik.

Nazajutrz udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego na XXX piętrze obejrzeliśmy panoramę stolicy. Kolejnym punktem programu był spacer po… dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, na którym urządzono ogrody i punkty widokowe. Centrum Nauki „Kopernik” stało się natomiast okazją do odegrania roli młodych naukowców. Nie mogło też zabraknąć spotkania z Syreną – symbolem Warszawy. Tego dnia poruszaliśmy się po stolicy metrem – była to dodatkowa atrakcja. Wieczór spędziliśmy w urokliwych Łazienkach.

Przedpołudnie trzeciego dnia wycieczki upłynęło pod znakiem piłki nożnej. „Piłkarskie emocje” – pod takim hasłem zwiedziliśmy z przewodnikiem Stadion Narodowy. Zobaczyliśmy szatnię reprezentacji, gabinety odnowy, poczuliśmy się jak dziennikarze w centrum prasowo – telewizyjnym. Na koniec wdrapaliśmy się na punkt widokowy umiejscowiony na najwyższym sektorze widowni. Byliśmy też na Okęciu – z lotniskowego tarasu obserwowaliśmy startujące i lądujące samoloty.

Wieczorem wróciliśmy do Karsina – trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

opr. Jerzy Głowacki
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 04. June 2019 21:430 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO GRUDZIĄDZA

WYCIECZKA DO GRUDZIĄDZA

21 maja br. uczniowie klas Ib, IIb i IIIb wybrały się pod opieką wychowawczyń do Miasteczka Westernowego w Grudziądzu.

W Mega Parku - Rodzinnym Centrum Edukacji i Rozrywki dzieci obejrzały Western Show w Amfiteatrze. Był to robiony z rozmachem pokaz westernowy, w którym brało udział wiele osób i koni. Towarzyszyły mu również efekty pirotechniczne. Oprócz tego uczniowie obejrzeli pełne humoru niepowtarzalne scenki z życia kowboi.

Ponadto uczniowie zwiedzili ZOO, a w nim m.in. kucyki, kozy, lamy, strusie afrykańskie, bażanty, kangury, alpaki, owce, króliki i wiele innych.

Dzieci odwiedziły także Park Dinozaurów oraz Krainę Bajek, Baśni i Legend, w której z bliska zobaczyły jak wyglądała chatka na kurzej nóżce i jak mieszkały krasnoludki. Ponadto szukały złota, tańczyły breakdance, bawiły się w Lego Miasteczku.

Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że uczniowie będą mile wspominać chwile spędzone w Parku.

opr. Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 04. June 2019 14:220 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 124 1 2 3 4 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
SKS
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 5048921 Unikalnych wizyt