Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne
Dożywianie

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Artykuły
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Dom Kultury Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Julinka200304
Kalendarz
Maj 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

malgosiaf
14/07/2017 09:43
Dziękuje Panu że pan dodał fotki Absolwentów Pozdrawiam Gosia Fierek

blawat
11/07/2017 23:11
Dodałem fotki Absolwentów do galerii Absolwentów. Dostęp po zalogowaniu.

blawat
28/06/2017 10:05
Fotki Absolwentów 2017 i inne wstawię po 10. Lipca

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

Archiwum
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA


24 stycznia br. uczniowie klas I – III zaprosili swoje Babcie i Dziadków do Domu Kultury w Karsinie na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Aleksander Łosinski witając wszystkich i składając życzenia Babciom i Dziadkom.

Dzieci zaprezentowały program słowno–muzyczny, który w pełni poświęcony był dla przybyłych Gości. Każda klasa przedstawiła swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne. Były to wzruszające wiersze, życzenia i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Pod koniec spotkania każda wnuczka i każdy wnuczek mógł podziękować swojej Babci i Dziadkowi za miłość, troskę, wsparcie i trud włożony w ich wychowanie.

22 stycznia br. klas II i III sp wybrały się do Cisewia, aby odwiedzić mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i zaprezentować program słowno–muzyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. W trakcie uroczystości wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać dzieci w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Po prezentacji programu dzieci otrzymały słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy!!!

opr. Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 24. January 2019 22:520 Komentarzy ˇ 59 Czytań - Drukuj

XXVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE – pod takim hasłem w niedzielę 13 stycznia zagrała największa i najbardziej niezwykła orkiestra świata – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagrała oczywiście i u nas, a to za sprawą 23 wolontariuszy (uczniów szkół w Karsinie, Wielu i Osowie oraz trojga absolwentów karsińskiego gimnazjum) i setek sympatyków, którym idea Orkiestry okazała się bliska.

Podczas XXVII Finału graliśmy „dla dzieci małych i bez focha”, zbierając pieniądze na zakup urządzeń dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jest ich prawie 50, a nowy sprzęt wzbogaci te oddziały, w których diagnozuje się i leczy najtrudniejsze przypadki. Będą to m.in. tomografy komputerowe, rezonanse magnetyczne, aparatura rentgenowska, wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy i sprzęt endoskopowy.

Pierwsze takty naszej orkiestry rozległy się już 6 stycznia w Osowie w czasie Orszaku Trzech Króli i przedstawienia jasełkowego w Domu Kultury. W ramach tzw. imprezy zamkniętej wolontariusze WOŚP zebrali tam prawie 1000 złotych!

Niedzielne przedpołudnie to przede wszystkim tradycyjna kwesta uliczna, która odbyła się w Karsinie, Wielu i Osowie. Po południu natomiast wielkoorkiestrowe granie przeniosło się do domów kultury.

Na scenie karsińskiego Domu Kultury zaprezentowali się uczniowie i absolwenci szkoły w Karsinie. Był taniec (tancerki z zespołu „Paradise”), muzyka poważna, rozrywkowa i tradycyjne polskie kolędy. Mnóstwo fantów znalazło nowych właścicieli dzięki loterii. W orkiestrowym sklepiku można było zakupić różnorodne słodkości, w tym specjalne piernikowe serca (było ich 27 – dokładnie tyle, ile Finałów Orkiestry). Dużo emocji jak zwykle dostarczyła licytacja. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie wielka życzliwość ofiarodawców. Dzięki niej można było wylicytować nie tylko gadżety WOŚP, ale i podniebną wyprawę paralotnią. W sumie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W Domu Kultury w Wielu zaśpiewał zespół „Dominanta”. Oklaskiwano też występy artystyczne dzieci i młodzieży (muzyka i taniec nowoczesny). Można było też wypróbować swoje szczęście w loterii fantowej, kupić coś interesującego na orkiestrowym bazarku, zjeść pyszne ciasto i wypić ciepłą kawę lub herbatę. Dla najmłodszych Stowarzyszenie „Hamak” przygotowało zamykanie w bańce mydlanej i zajęcia plastyczne. Było też malowanie buziek i paznokci.

A teraz liczby. Dzięki hojności i życzliwości ofiarodawców, dzięki zaangażowaniu organizatorów, a także dzięki wszystkim, którzy wzięli udział w imprezach XXVII Finału i nie omijali skarbonek zebraliśmy 20 333 złote! W Karsinie było to 9883 zł, w Wielu – 7478 zł, w Osowie - 2972. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zebraliśmy 16 850 złotych, prawie 3500 złotych mniej. Mamy więc nowy rekord!

Szkoda tylko, że sukcesem Wielkiej Orkiestry nie możemy tym razem cieszyć się tak, jak mogliśmy to czynić w poprzednich latach. Tragiczna i wręcz niewiarygodna wiadomość dotarła do nas z Gdańska. Z ręki zamachowca zginął prezydent tego miasta Paweł Adamowicz – wolontariusz i przyjaciel Orkiestry, jeden z nas. A przecież jak zawsze miał to być wyłącznie Dzień Przyjaźni, Radości i Czynienia Dobra…


Dziękuję wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom – bez Was zorganizowanie Finału byłoby po prostu niemożliwe. Pokazaliście, że macie wielkie serca i że można na Was liczyć. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić licytacje, przygotować loterie i otworzyć wielkoorkiestrowe sklepiki. Zaufaliście nam, a to dla nas bardzo ważne. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zorganizowanych przez nas imprezach, zatrzymywali się przy kwestujących wolontariuszach i wspomogli Fundację WOŚP. Dziękuję wszystkim artystom, którzy zaprezentowali się na scenach – dzięki Wam było ciekawie i kolorowo. Dziękuję przyjaciołom i sympatykom Orkiestry za czas poświęcony na zorganizowanie wszystkich przedsięwzięć – jestem pewien, że było warto.

W tym roku to już wszystko. XXVII Finał przeszedł do historii. Mam nadzieję, że za rok znowu udowodnimy, że warto być razem i uczynić coś pięknego.

Jerzy Głowacki
Szef Gminnego Sztabu WOŚP
w Karsinie


Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 14. January 2019 18:400 Komentarzy ˇ 72 Czytań - Drukuj

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III SP

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III SP

11. stycznia br. w Domu Kultury w Karsinie odbył się coroczny bal karnawałowy dla uczniów klas I – III. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, ślimaki, renifery, księżniczki, rycerzy, policjantów, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Przerwę umilił poczęstunek przygotowany przez naszą szkołę. Bal umożliwił wszystkim obecnym spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 12. January 2019 16:000 Komentarzy ˇ 59 Czytań - Drukuj

RODO

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Informujemy, że funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Wincentego Rogali w Karsinie pełni p. Marta Kulas tel. 58 6873120 lub 58 6873322

Dyrektor szkoły
Elżbieta Brzeska
Dodane przez blawat dnia 09. January 2019 20:270 Komentarzy ˇ 81 Czytań - Drukuj

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Dnia 21 grudnia 2018 roku Szkołę Podstawową w Karsinie odwiedził niezwykły Gość. Oprócz pełnego worka prezentów Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej osobiście wręczał paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami świątecznymi.

opr. Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 03. January 2019 22:310 Komentarzy ˇ 70 Czytań - Drukuj

REKOLEKCJE KERYGMATYCZNE GPS

REKOLEKCJE KERYGMATYCZNE GPS


W dniach 16-17 listopada 2018 r. odbyły się rekolekcje kerygmatyczne GPS dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, które miały na celu doprowadzenie młodego człowieka do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem – podjęcia decyzji przyjęcia Go jako osobistego Zbawiciela i Pana.

Tytuł rekolekcji nawiązuje do systemu nawigacji samochodowej, który służy pomocą w wyznaczaniu najlepszej drogi do celu. Ekipa prowadząca rekolekcje składa się zawsze z księdza prowadzącego i młodych ludzi, którzy dają świadectwo osobistej wiary. W rekolekcjach wzięli udział uczniowie z kl. VII i VIII Szkoły Podstawowej z Karsina i Osowa, pod opieką katechetów. Odbywały się one w Domu Kultury w Karsinie. Podczas tego spotkania młodzież uczyła się rozmowy i słuchania głosu drugiej osoby (żywa rozmowa, a nie sms czy e-mail). Był to również czas wewnętrznego wyciszenia, aby „usłyszeć” w swoim życiu głos Chrystusa. Ćwiczenia duchowe dotyczyły drogi, jaką człowiek musi przejść, aby osiągnąć cel – zbawienie. Bóg ma plan na nasze życie. Za każdym razem, kiedy grzesząc, opuszczamy tę drogę, On jak najlepszy GPS koryguje błąd i wyznacza nową trasę, której cel pozostaje niezmienny. I będzie to robił do końca życia.

Podczas rekolekcji Bóg przemawiał także przez treści krótkich filmów, przez słowa pieśni, które były piękną modlitwą. Wielu uczestników rekolekcji skorzystało z sakramentu pojednania. Rekolekcjom towarzyszyły różne symbole, np. serca czerwone i niebieskie, krzyż… Na zakończenie młodzież podziękowała Bogu za ten czas we Mszy św., która była sprawowana w ciszy, a kapłan wyjaśniał ważniejsze części Eucharystii.

Cieszy fakt, że młodzi przeżyli rekolekcje w skupieniu, co daje nadzieję na przyszłość. Bardzo ważna jest troska o młode pokolenie, o ich priorytety, o ich wiarę, żeby nie skończyła się po bierzmowaniu. Boży GPS – to droga prowadząca do Chrystusa. Nie jest ona łatwa, ale prowadząca do zbawienia.

opr. Krzysztof Datta – katecheta
Dodane przez blawat dnia 29. December 2018 18:100 Komentarzy ˇ 63 Czytań - Drukuj

JASEŁKA 2018

JASEŁKA 2018

21. grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tradycyjnych Jasełkach. Uczniowie klasy Vb przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny, który wprowadził nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie przygotowali w tym roku nasi katecheci: Maria Oller, Elżbieta Łosinska oraz Krzysztof Datta. Część słowną przeplatały piękne kolędy, które śpiewała scholla prowadzona przez panią Marię Oller.

Na zakończenie spotkania w Domu Klutury pani Dyrektor Elżbieta Brzeska życzyła wszystkim spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia i dużo zdrowia w Nowym Roku.

Następnie uczniowie udali się szkoły na klasowe spotkania wigilijne z wychowawcami.
Dodane przez blawat dnia 21. December 2018 16:060 Komentarzy ˇ 76 Czytań - Drukuj

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Dodane przez blawat dnia 21. December 2018 14:000 Komentarzy ˇ 55 Czytań - Drukuj

KONKURS BOMBKA CHOINKOWA

KONKURS BOMBKA CHOINKOWA - WYNIKI

Tegoroczny konkurs pod hasłem „Bombka choinkowa” rozstrzygnięty.

Uczniowie klas I – III sp biorący udział w konkursie z zapałem wykonali swoje prace, starając się, aby ich bombka zachwyciła każdego. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i przynieśli przepiękne, pomysłowe bombki, wykonane z cekinów, wstążek, kolorowego papieru, malowane i oklejane. Estetyka i pomysłowość wprawiły jury w podziw, dlatego wybór tej najpiękniejszej i samodzielnie wykonanej ozdoby okazał się bardzo trudny, gdyż wszystkie prace zasługiwały na uznanie.

Po długich dyskusjach jury w składzie p. Ewa Bal, p. Elżbieta Łosinska i p. Anna Muchowska wybrało najładniejsze prace, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21. grudnia 2018 r.

Jury oceniało prace w 4 kategoriach:
1. Staranność i precyzja
2. Pomysłowość i kreatywność
3. Uśmiechnięta bombka
4. Kolorowa bombka


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy także nagrody rzeczowe.

A oto zwycięzcy:

1. Staranność i precyzja

I miejsce – Kornelia Wojak kl. Ia
II miejsce – Joanna Krause kl. IIb
III miejsce – Agata Narloch kl. Ia

2. Pomysłowość i kreatywność
I miejsce – Antonina Markowska kl. IIb
II miejsce – Maja Simon kl. IIb
III miejsce – Katarzyna Drewczyńska kl. Ia

3. Uśmiechnięta bombka
I miejsce – Natalia Łangowska kl.Ia
II miejsce – Tomasz Konieczny kl. IIb, Ksawery Aranowski kl. IIb

4. Kolorowa bombka
I miejsce – Igor Łosiński kl. Ia
II miejsce – Nikola Kielbratowska kl. Ib, Paweł Kielbratowski kl. IIIb
III miejsce – Magdalena Myszka kl. Ib

Gratulujemy!!!

opr. Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 20. December 2018 22:090 Komentarzy ˇ 62 Czytań - Drukuj

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY - PODSUMOWANIE

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY - PODSUMOWANIE


Wigilijne Dzieło Pomocy w naszej szkole jest już wieloletnią tradycją. I w tym roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Na początku grudnia wolontariusze przeprowadzili zbiórkę żywności w miejscowych delikatesach. Przez cały adwent trwała również zbiórka produktów żywnościowych w klasach. Dzięki wielkiej życzliwości naszych uczniów i rodziców powstało 21 paczek, które tuż przed świętami trafią do samotnych mieszkańców. Wierzymy, że paczki sprawią obdarowanym odrobinę radości.

Wolontariusze wykonywali również stroiki świąteczne, które w tym roku trafiły do Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Oprócz stroików na rzecz hospicjum został przelany dochód ze sprzedaży ciast i ciasteczek w wysokości 400zł.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w zbiórkę z serca dziękujemy!

opr. Maria Oller
Dodane przez blawat dnia 20. December 2018 20:450 Komentarzy ˇ 63 Czytań - Drukuj

WARSZTATY JĘZYKOWE W BOLSZEWIE

WARSZTATY JĘZYKOWE W BOLSZEWIE


17 grudnia 2018 roku grupa uczniów z klas 8 SP i 3 GIM wzięła udział w warsztatach z języka angielskiego w szkole w Bolszewie. Ciekawe zajęcia poprowadzone w świątecznej atmosferze pozwoliły naszym uczniom rozwijać swoje umiejętności językowe oraz zapoznać się z brytyjskimi i amerykańskimi zwyczajami bożonarodzeniowymi.

opr. Lucyna Latuszewska
Dodane przez blawat dnia 20. December 2018 20:110 Komentarzy ˇ 56 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 123 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
SKS
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 4931050 Unikalnych wizyt