Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne
Dożywianie

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Artykuły
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Dom Kultury Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: mjgoud
Kalendarz
Czerwiec 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

malgosiaf
14/07/2017 09:43
Dziękuje Panu że pan dodał fotki Absolwentów Pozdrawiam Gosia Fierek

blawat
11/07/2017 23:11
Dodałem fotki Absolwentów do galerii Absolwentów. Dostęp po zalogowaniu.

blawat
28/06/2017 10:05
Fotki Absolwentów 2017 i inne wstawię po 10. Lipca

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

Archiwum
BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III

27. stycznia br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyli najmłodsi uczniowie.

Bal prowadziła profesjonalna Grupa Imprezowa Forty – Degrees, która przeniosła dzieci na statek piracki. „Nasi piraci” odbyli długą podróż i doświadczyli sporo przygód.

Dzieci przebrane za przeróżne postaci z bajek i nie tylko, bawiły się wyśmienicie. Wszyscy radośnie uczestniczyli w pląsach i tańcach, było wesoło i kolorowo.

opr. Maria Bielawa

Dodane przez blawat dnia 29. January 2020 19:190 Komentarzy ˇ 61 Czytań - Drukuj

WARSZTATY W GDAŃSKIM TEATRZE SZEKSPIROWSKIM

WARSZTATY W GDAŃSKIM TEATRZE SZEKSPIROWSKIM

W dniu 28.01.2020 grupa uczniów z klas VI i VII brała udział w warsztatach zorganizowanych przez Gdański Teatr Szekspirowski.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy opowieściami o tym, jak naprawdę było za czasów Szekspira, usłyszeliśmy zbiór ciekawostek o czasach elżbietańskich, np. jak postrzegany był teatr i aktorzy. Następnie zwiedzaliśmy teatr i rozmawialiśmy o tym, jak on wygląda. Dowiedzieliśmy się, że jest to jedyny teatr w Europie, który posiada otwierany dach. Wchodziliśmy na scenę i zwiedzaliśmy zakamarki teatru. Słuchaliśmy jak teatr działa i jakie są plany na najbliższą przyszłość.

Po krótkiej przerwie odbyły się warsztaty, gdzie ćwiczyliśmy koncentracje i kreatywność. W czasie tych zajęć od czasu do czasu przewijał się język angielski.

TO BE OR NOT TO BE? - THAT IS A QUESTION (by W. Shakespeare)

opr. Maria Solecka
foto: Joanna Narloch
Dodane przez blawat dnia 28. January 2020 23:140 Komentarzy ˇ 55 Czytań - Drukuj

FERIE 2020

Dodane przez blawat dnia 15. January 2020 10:450 Komentarzy ˇ 46 Czytań - Drukuj

28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to miłość i przyjaźń, radość i muzyka, a nade wszystko serce otwarte na drugiego człowieka. Te wszystkie wartości towarzyszyły nam i tym razem w niedzielę 12 stycznia – w Wielkim Dniu Wielkiego XXVIII Finału.

Tegoroczne granie miało na celu zebranie środków dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Chodzi o zakup nowoczesnych i kosztownych urządzeń, które znajdą się na wyposażeniu dziecięcych klinik i oddziałów chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Do tego wspaniałego dzieła przyłączyli się także mieszkańcy Karsina.

Niedzielne przedpołudnie przebiegło w Karsinie pod znakiem kwesty. Na ulicy pojawiło się ośmioro wolontariuszy – uczniów naszej szkoły. Po południu natomiast wszyscy mieli okazję spotkać się w domu kultury na wielkoorkiestrowej imprezie.

zdjęcia koscierski.infoNadzwyczaj licznie zgromadzona publiczność obejrzała przedstawienie w wykonaniu piąto- i szóstoklasistów pt. „Kopciuszek – tradycyjnie i nowocześnie”. Były to w zasadzie dwie odsłony popularnej baśni. Pierwsza – którą wszyscy znamy z dzieciństwa, oraz druga – z Kopciuszkiem i królewiczem żyjącymi w świecie telefonów komórkowych i discopolowych dyskotek. Wielkich emocji dostarczyła licytacja – kilkadziesiąt ofiarowanych Orkiestrze darów serca znalazło swych nowych właścicieli i przy okazji wzbogaciło konto fundacji o 4190 złotych. Były także dwa sklepiki: z gadżetami sportowymi i przeróżnymi słodkościami. Sporym zainteresowaniem, głównie dzieci, cieszyła się loteria fantowa, zwłaszcza że wszystkie losy wygrywały.

Znalazł się także czas na chwilę zadumy – przypomnienie gdańskiego prezydenta Pawła Adamowicza, człowieka Wielkiej Orkiestry i wolontariusza. Przywołaliśmy jego słowa o Gdańsku, który dzieli się dobrem, i w nieco zmienionej postaci – „Karsin dzieli się dobrem” – uczyniliśmy hasłem tegorocznego wielkoorkiestrowego spotkania. Słowa przejmującej „Modlitwy o wschodzie słońca” o nienawiści i pogardzie zostały wysłuchane w ciszy i skupieniu.

Czas na finansowe podsumowanie. Tegoroczny 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się w gminie Karsin wspaniałym sukcesem i nowym rekordem. Zebraliśmy 21 796 zł!!! Tym samym pobiliśmy ubiegłoroczny wynik o 1458 złotych! Najwięcej złotówek zebraliśmy w Wielu – 9629. W Karsinie – 9436, a w Osowie – 2731.

Nie byłoby to rzecz jasna możliwe bez zaangażowania wolontariuszy i setek a może i tysięcy życzliwych sympatyków Orkiestry. Wszystkim bez wyjątku serdecznie w tym miejscu dziękujemy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to także, a może i przede wszystkim, zaufanie. Bez niego nie dokonalibyśmy tych wszystkich cudownych rzeczy, o których mówi cały świat. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzaliście i obdarzacie wolontariuszy karsińskiego Sztabu WOŚP. Dziękujemy za wsparcie i życzliwość w postaci datków wrzucanych do skarbonek i wszelkich darów, dzięki którym organizujemy licytacje, loterie i sklepiki. Tylko razem możemy dokonać czegoś wielkiego, dobrego i pięknego. Jak dotąd wspaniale nam się to udaje. Wierzymy, że tak będzie przynajmniej do końca świata i jeden dzień dłużej.

Jerzy Głowacki
Szef Sztabu 979 WOŚP
w KarsinieDodane przez Jerzy Glowacki dnia 13. January 2020 21:440 Komentarzy ˇ 58 Czytań - Drukuj

WYWIADÓWKA ŚRÓDOKRESOWA

WYWIADÓWKA ŚRÓDOKRESOWA

10 stycznia 2020 r. (piątek) odbyło się spotkanie z rodzicami, które rozpoczęło się o godz. 15:30 w Domu Kultury.

Program spotkania:

1. Informacje o pracy szkoły w roku 2018/2019 – prezentacja multimedialna pana Dyrektora A. Łosinskiego.

2. Szkolenie profilaktyczne dla rodziców i nauczycieli pt. „Zagrożenia płynące z mediów społecznościowych i paradokumentalnych programów telewizyjnych”. Prowadzący szkolenie – firma IMMUNIS – Profilaktyka uzależnień i Przemocy.

3. Spotkania z rodzicami w salach lekcyjnych budynku szkoły.

4. Rozmowy indywidualne z rodzicami.

Dodane przez blawat dnia 13. January 2020 10:190 Komentarzy ˇ 52 Czytań - Drukuj

XIX edycja konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

XIX edycja konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

16 grudnia 2019r. w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się rejonowy etap konkursu przyrodniczego. Konkurs obejmował wiedzę biologiczno-geograficzną, przyrodniczą i ekologiczną, a także osobliwości przyrodniczych znajdujących się na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wraz z otuliną.

Po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, wyłoniono drużynę, która przygotowywała się do dalszej reprezentacji naszej szkoły. Uczniowie w składzie: Szymon Domański - 7a, Piotr Jarząbek - 7b, Jakub Stosik - 8b, Maciej Landowski - 8b zdobyli III miejsce.


Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz upominek ufundowany przez organizatorów. Życzliwa atmosfera panująca w siedzibie parku, każdego roku pozostawia po sobie miłe wspomnienia i sprzyja zaangażowaniu się zarówno uczniów jak i opiekunów.

opr. B. Biegniewska
Dodane przez blawat dnia 10. January 2020 13:010 Komentarzy ˇ 54 Czytań - Drukuj

BEZPIECZNE FERIE
Dodane przez blawat dnia 08. January 2020 18:000 Komentarzy ˇ 243 Czytań - Drukuj

KONKURS "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

KONKURS "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w zorganizowanym przez sieć sklepów „Biedronka” ogólnopolskim konkursie promującym czytanie pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Zadania konkursowe realizowano od września do listopada 2019 roku, a szkolnymi koordynatorkami akcji były panie pracujące w naszej bibliotece.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło aż 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. Organizatorzy przyznali 500 wyróżnień. Miło nam poinformować, że w tym gronie znalazła się także nasza szkoła.

W ramach konkursowych zmagań zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania – starsi uczniowie odwiedzili swych młodszych kolegów, by zaprezentować im fragmenty wybranych książek. Spotkania z ciekawymi utworami odbyły się też w bibliotece, a wszystko po to, aby zachęcić do czytania.

Najmłodsi czytelnicy przychodzili także do biblioteki, by pochwalić się ostatnio poznanymi tekstami. Gromadzili kolorowe naklejki – dowody, które umieszczali w specjalnych albumach. Najwytrwalsi spośród nich otrzymali nagrody.

Odbyła się też okolicznościowa lekcja biblioteczna w klasie III b, której uczniowie zostali wytypowani do „zadania specjalnego”. Temat zajęć związany był z ekologią. Poza tym trzecioklasiści wykonali z materiałów przeznaczonych do recyklingu postacie znane im z Leśnej Polany.

Najważniejsze zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu „Magicznego Drzewa Słodziaków”, które przez kilka tygodni cieszyło oczy odwiedzających bibliotekę.

Nasze wysiłki zostały docenione. Każdy uczeń III b otrzymał nagrody – książkę, maskotkę i zestaw długopisów.

Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.

Oprac. Sylwia Głowacka
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 04. January 2020 18:470 Komentarzy ˇ 64 Czytań - Drukuj

PODSUMOWANIE PRACY WOLONTARIATU ZA I SEMESTR

PODSUMOWANIE PRACY WOLONTARIATU ZA I SEMESTR

Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji "Nie jest kolorowo". Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem podjęli się zbierania kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych szkolnych latach. Zgromadzone materiały zostały przekazane naszym rodakom na wschodzie. Jest to owoc współpracy ze Stowarzyszeniem Traugutt.org.

Jesienią wolontariusze rozpoczynają swoja działalność od pieczenia ciast i zbierania środków na rzecz hospicjum dla dzieci oraz udziału w Cisewskich Teatraliach, podczas których pomagają w obsłudze uczestników teatralnych zmagań. To niezwykle ważne i miłe spotkanie ze sztuką w wykonaniu mieszkańców okolicznych Domów Pomocy Społecznej.

Przełom listopada i grudnia to czas wytężonej pracy wolontariuszy w naszej szkole. Jak co roku przygotowujemy ozdoby świąteczne, a dochód z ich sprzedaży przekazujemy na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. W tym roku szkolnym ozdoby świąteczne uzupełniły pierniczki pieczone w domach przez rodziców z dziećmi. Przyniesione pierniki lukrowaliśmy w szkole i zapakowaliśmy w świąteczne woreczki. Powstało 100 słodkich paczuszek! Na rzecz hospicjum przekazaliśmy środki finansowe w wysokości 1000zł., pierniczki oraz ozdoby świąteczne. Pragniemy serdecznie podziękować pracownikom Urzędu Gminy, którzy dołożyli swoją cegiełkę na hospicjum kupując u nas pierniczki!

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie paczek żywnościowych dla starszych, samotnych osób z terenu Karsina. Tak się stało i w tym roku. Dzięki wielkiej ofiarności przygotowaliśmy 14 paczek, które tuż przed świętami trafiły do potrzebujących. Nauczyciele natomiast przygotowali piękną paczkę ze słodyczami, zabawkami i przyborami szkolnymi dla dzieci z Donbasu. Paczkę przekazaliśmy poprzez braci z Towarzystwa Ducha Świętego, mającego swój nowicjat na Białej Górze we Wielu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu ozdób. Rodzicom i dzieciom, którzy przynosili dary dziękujemy za okazane serce dla potrzebujących! Bez Waszego wsparcia i pomocy nasze działania nie przyniosłyby żadnych rezultatów, natomiast wspólnie możemy nieść radość i pomoc wielu potrzebującym. Uczmy nasze dzieci za papieżem Franciszkiem „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”, bo tylko w ten sposób zmienimy świat na lepsze.

Opr. E. Łosinska i M. OllerDodane przez blawat dnia 31. December 2019 16:000 Komentarzy ˇ 53 Czytań - Drukuj

SZKOLNE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

SZKOLNE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

W tym roku jasełka przygotowali uczniowie klas VII pod opieką katechetów. Były one nieco inne niż w latach ubiegłych. Dzięki życzliwości pracowników DPS w Cisewiu, którzy użyczyli nam lalki, były to jasełka kukiełkowe pt. „Na trzech aniołów”. Okazało się, że poruszanie lalkami wcale nie jest takie proste! Dziękujemy uczniom, którzy sprawdzili się w roli animatorów ruchu i użyczyli swojego głosu lalkom! Dziękujemy również Antosi, Wiktorii i Joasi – trzem pięknym aniołom!

Po jasełkach mogliśmy posłuchać laureatów szkolnego konkursu kolęd. Pięknie zaśpiewane kolędy wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Opr. E. Łosinska i M. Oller
Dodane przez blawat dnia 31. December 2019 15:150 Komentarzy ˇ 72 Czytań - Drukuj

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE


Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwany przez cały rok,
bo to czas wyjątkowy i niepowtarzalny.

Życzę wszystkim – Wam drodzy uczniowie, Waszym rodzinom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły,
by był to czas pokoju, radości i szczęścia.

Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru zjednoczy
wszystkich przy wspólnym stole
oraz napełni Wasze serca nadzieją i pozytywną energią.

Niech ten świąteczny czas będzie też okresem pojednania i przebaczenia.
Niech przyniesie wiele wewnętrznego spokoju i niezapomnianych wrażeń.

A ciepła rodzinna atmosfera niech towarzyszy każdemu na co dzień
i stanie się źródłem zapału potrzebnego do podejmowania wielu wyzwań
w Nowym 2020 Roku.

Życzę, by był to rok bogaty w osobiste sukcesy, trafne decyzje
i pełen nadziei na lepsze jutro.


Dyrektor - Elżbieta Brzeska

Dodane przez blawat dnia 21. December 2019 15:000 Komentarzy ˇ 66 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 132 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
SKS
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 7356027 Unikalnych wizyt
;