WYCIECZKA DO WARSZAWY
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 04. June 2019 21:43

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 18 – 20 maja uczniowie klasy IVa i Vb przebywali na wycieczce krajoznawczej w Warszawie.

Pierwszy dzień pobytu został przeznaczony przede wszystkim na zwiedzanie Starego Miasta. M.in. przemierzyli¶my Trakt Królewski, zobaczyli¶my Zamek i Rynek, spacerowali¶my zabytkowymi uliczkami, zatrzymuj±c się w najciekawszych miejscach. Wszystko w towarzystwie sympatycznej pani przewodnik.

Nazajutrz udali¶my się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego na XXX piętrze obejrzeli¶my panoramę stolicy. Kolejnym punktem programu był spacer po… dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, na którym urz±dzono ogrody i punkty widokowe. Centrum Nauki „Kopernik” stało się natomiast okazj± do odegrania roli młodych naukowców. Nie mogło też zabrakn±ć spotkania z Syren± – symbolem Warszawy. Tego dnia poruszali¶my się po stolicy metrem – była to dodatkowa atrakcja. Wieczór spędzili¶my w urokliwych Łazienkach.

Przedpołudnie trzeciego dnia wycieczki upłynęło pod znakiem piłki nożnej. „Piłkarskie emocje” – pod takim hasłem zwiedzili¶my z przewodnikiem Stadion Narodowy. Zobaczyli¶my szatnię reprezentacji, gabinety odnowy, poczuli¶my się jak dziennikarze w centrum prasowo – telewizyjnym. Na koniec wdrapali¶my się na punkt widokowy umiejscowiony na najwyższym sektorze widowni. Byli¶my też na Okęciu – z lotniskowego tarasu obserwowali¶my startuj±ce i l±duj±ce samoloty.

Wieczorem wrócili¶my do Karsina – trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

opr. Jerzy Głowacki