PRZYGODY Z JĘZYKIEM KASZUBSKIM W NOWYM ROKU SZKOLNYM
Dodane przez Robert Bal dnia 02. October 2019 20:55

PRZYGODY Z JĘZYKIEM KASZUBSKIM
W NOWYM ROKU SZKOLNYM


Nauka języka kaszubskiego w naszej szkole to nie tylko lekcje w klasie ale także lekcje w terenie, warsztaty, spotkania z żywym językiem, przedstawienia, koncerty i wiele innych wydarzeń.

Ten rok szkolny rozpoczęliśmy od przygody z Remusem, bohaterem powieści opisującej jego życie i przygody oraz koncertu akordeonowego. Uczniowie klas II, III i IV w piątek 20 września mieli okazję uczestniczyć w pokazie animacji poklatkowej „Przygody Remusa”, oraz koncercie akordeonowym Pawła A. Nowaka, który odbył się w Domu Kultury we Wielu.

Drugim ciekawym wydarzeniem był udział uczniów klas V w obchodach Święta Szkoły we Wielu, pod nazwą „Wiele kolorów”. Podczas tego wydarzenia dzieci mogły brać aktywny udział w konkursach i zabawach, poczęstować się grochówką, upiec kiełbaskę w ognisku, zjeść kawałek pysznego tortu, a także obejrzeć przedstawienia i scenki przybliżające ciekawostki, kulturę, tradycje i zwyczaje kaszubskie.

Bardzo ciekawym i emocjonującym wydarzeniem był udział w ustanowieniu rekordu polski w układaniu kartonowej mozaiki z wzorem haftu kaszubskiego, co oczywiście się udało i rekord został ustanowiony oraz zapisany w księdze Rekordów Guinnessa. Najwięcej frajdy jednak przyniosła dzieciom zabawa kolorowymi proszkami Holi, która odbyła się na zakończenie tego szkolnego święta.

opr. Ewa Bal